TAROT

Tarot historia nigdy nie zaczęło się u wróżek. Pierwsze talie tarota miały  ponoć pochodzić z Arabii w 14 wieku, gdzie było dużo wymiany intelektualnej dzieje się między Bliskim Wschodem a Europą. Pierwszy znany pokład stworzone dla Vicsconzi-Sforza rodziny z Mediolanu i pierwsze karty zostały zaprojektowane przez artystę o imieniu Bembo. W tym czasie, karty tarota były ręcznie malowane i nie mógły być produkowane masowo . Tarot słowo  powszechnie uważa się, że pochodzi z arabskiego słowa "turuq" co oznacza "cztery sposoby".

Wbrew temu, co większość ludzi wierzy, tarot nie pochodzi od Cyganów. Domniemanie to może zaczęlo się z faktem, że Cyganie często byłi związani z wróżeniem. Mit  łatwo rozwiał się z faktem, że karty tarota były już w Europie przed,przybyciem  Cygan   do Europy. Jednak Cyganie zostali uznani za pierwszych  którzy używali  kart tarota do wróżenia

Innym powszechnym błędem jest przekonanie, że tarot to karty od  diabła Prawdą jest, że tytuł nadano wszystkich kart do gry przez wczesnych ludzi Kościoła. Duchowni potępiają wszystkie karty do gry ze względu na fakt, że są one wykorzystywane do hazardu.

.  Karty tarota zostały pierwotnie używane  do grania w gry w karty o nazwie Tarocchi zanim zostały wykorzystane na cele boskich i okultyzmu. W tej grze karty, 22 głównych arcane karty były atuty, podczas gdy 56 mniejszych arcane kart w czterech kolorach są dość podobne do dzisiejszych standardowych talii kart do gry. Według ekspertów tarota, postacie, które są przedstawione w głównych kartach  Arcana reprezentował znaki w paradzie że zaszczycił włoskich obchodów.

Być może zastanawiasz się, jak tarot karty  użyć do wróżenia. Prawda jest taka, wszystkie karty do gry zostały wykorzystane do tego celu. Jedyną rzeczą jest to, że karty tarota miały bardziej skomplikowane rysunki i są starsze co czyniło je bardziej idealne do tej roli.

Kolejny kamień milowy w historii Tarota stało się podczas 1700 kiedy Court de Gebelen który był członkiem tajnego stowarzyszenia okultystycznego słyszał o grze Tarocchi i zainteresował się do punktu obsesji kart. Wierzył, że karty zostały przepojone symboliki, która myśli pochodzi z egipskiej tradycji. Połączenie do Egiptu był prawdopodobnie oparty na fascynacji, że Europejczycy mieli nad Egiptem w okresie jak uważali Egipt jako centrum człowieka początku mądrości. W rzeczywistości, nawet napisał książkę tomu dziewięć "Le Monde Primitif", w którym omówił znaczeń Tarota. Od tego czasu, korzystanie z kart tarota do wróżenia rozeszła się do dziś.

Przez 19 wieku Eliphas Levi Zahed który był słynny mistyk w tym czasie był w stanie połączyć Tarot z mistycyzmu hebrajskiego znanego jako Kabała i zobaczyłem, że tarot był klucz do życia i narzędzie, które mężczyzna może wykorzystać w celu opracowania się w prawej drodze do nieba.

Wróżby była bardzo fascynująca przeszłość czas, który intryguje ludzi od przed do dziś ze względu na fakt, że może produkować najbardziej szokujących, a nawet dokładne prognozy poprzez kartami tarota. Karty tarota są w stanie pokazać ścieżkę, a podróż z człowiekiem, pokazując wyzwania i pułapek, które ludzki mogliby stanąć w między życiem narodzin i śmierci.

Planeta- Wenus
Karta ta mówi o człowieku niezdecydowanym, niepewnym swoich wyborów, niekonsekwentnym w działaniu. Często tez mówi o kimś kto za szybko podejmuje decyzje a potem z tego powodu cierpi. To karta braku harmonii i chaosu. To człowiek o słabej woli, który ma skłonność do wykręcania się z obowiązków.
W niektórych znaczeniach oznacza też zagranice.


I- Mag
hebrajska litera (Aleph)
znak zodiaku –Lew
Planeta – Słońce
Mag jest kartą twórczą, mówi o naszych możliwościach, celach, umiejętnościach, które staramy się wykorzystać w życiu. Karta ta tez mówi o indywidualności i obiektywizmie. Może to być początek nowego przedsięwzięcia, nowej drogi życia. Karta ta reprezentuje, pracę, plany i przyszłość.

Kapłanka
hebrajska litera (Beth)
znak zodiaku – Rak
Planeta- Księżyc
Jest to karta tajemniczości i wiedzy. Reprezentuje kobietę silną, tajemniczą, która ukrywa w sobie wiedzę i prawdę. Karta ta przyciąga tajemnicze sprawy i aktynie zależne od woli. Karta ta mówi też o wiedzy (również tajemnej) dokształcaniu się, o nauce która jest niezbędna w dalszej wędrówce przez Wielkie Arkana czyli przez życie.
III- Władczyni ( Cesarzowa)
hebrajska litera – (Ghimel)
znak zodiaku –Bliźnięta
Planeta – Merkury
Oznacza liczne zmiany, często korzystne. Przedstawia kobietę- matkę. Karta ta daje szanse rozwoju wydarzeń, nie jest kartą statyczną.
IV- Władca (Cesarz)
Hebrajska litera – Daleth
znak zodiaku- Byk
Planeta – Wenus
Zapowiada pomnożenie dóbr przez prace. W niektórych rozkładach oznacza pracę, zadowolenie z niej i dążenie do sukcesu zawodowego. Oznacza też mężczyznę na wysokim stanowisku, który nie umie ustępować, jest silny, zaradny i przypisuje się mu bierność.
V- Kapłan
Hebrajska litera – He
znak zodiaku – Strzelec
Planeta- Jowisz
Reprezentuje autorytet religijny, duchowy, wolę bożą, przyjaciela, wszechstronnego lekarza. Jest też to znak długiego życia, daje dobrą pogodną starość.
Karta ta też mówi, że czasami musimy sobie z czymś poradzić, co już zostało ustanowione i nie mamy na to wpływu
VI- Kochankowie
Hebrajska litera- Van
znak zodiaku – Panna
Planeta- Merkury
Karta symbolizuje łączenie przeciwieństw, a zarazem więź dwóch podobnych osobowości, których łączy coś więcej. Oznacza też ta karta wybór między dwiema osobami, między osoba a rzeczą, czynem itp.
Czasami oznacza zdradę, możliwość poznania innej osoby.
VII- Rydwan
Hebrajska litera- Zahaim
znak zodiaku – Panna
Planeta – Waga
Panowanie nad wieloma sprawami., dążenie do celów. Rydwan to zwycięstwo, pokonanie wrogów. Założenie własnego interesu, dobre zarobki, sukces zawodowy. Czasami oznacza też częste wyjazdy zagraniczne.
VIII – Sprawiedliwość
Hebrajska litera – Heth
znak zodiaku – Koziorożec
Planeta – Saturn
Symbolizuje siłę, sprawiedliwość, bezstronność, urzędy, władze państwowe. Uczy by wyzbyć się uprzedzeń wobec świata i samych siebie. Trzeba zdobyć umiejętność wyrażania sądów i opinii opartych na faktach
  
IX- Eremita ( Pustelnik)
Hebrajska litera – Teth
znak zodiaku- Strzelec
Planeta – Jowisz
Ta karta oznacza samotność, starość, kontemplację, poszukiwania naukowe, przemyślenia, zamykanie się w sobie, nie ujawnianie uczuć. Mówi tez o silnym człowieku, starszym który przeszedł w życiu wiele i życie go bardzo doświadczyło.
W rozkładzie radzi milczenie, zachowanie swoich planów w sekrecie, głęboką rozwagę i pozostawienie spraw własnemu biegowi.
X- Koło Fortuny
Hebrajska litera – Mem
Znak zodiaku Skorpion
Planety- Mars i Pluton
Koło fortuny oznacza nagłe, nieprzewidziane zmiany, nie zawsze korzystne, to już zależy od ułożenia się karty obok. Karta ta może zarówno ochraniać jak i szkodzić
XI- Moc
Jest to karta optymizmu i zaufania. Przedstawia silną kobietę, która wie czego chce i która dąży do wyznaczonych sobie celów. Nierzadko jej decyzje są zbyt pochopne. Zapowiada ta karta też dużą odporność fizyczną i siłę przebicia. Oznacza też namiętność, która mówi, że serce ma pierwszeństwo nad głową.
XII – Wisielec
To jedna z najciekawszych kart Tarota. Oznacza ona przestój, zawieszenie w czasie, niemożność zrobienia niczego, odpoczynek. Ta karta mówi, iż coś jest niezależne od nas i musimy cos przyjąć na własne barki. Mówi, iż trzeba wypracować nowe koncepcje a nie czekać z założonymi rękoma na wydarzenia, które przyniesie los.
XIII- Śmierć
To karta odcięcia się od czegoś a zarazem karta nowego początku. Nastąpi coś co wszystko przemieni. Śmierć to symbol przejścia w nowy etap życia. Patrząc pod kontem zdrowia oznacza to problemy zdrowotne, które trzeba zbadać.
   
XIV - Umiarkowanie (Równowaga)
Hebrajska litera – Nun
Znak zodiaku – Byk
Planeta- Wenus
Karta ta mówi, że czas zmian już niedługo. Reprezentuje również rozmowy, kontrakty, ugody, komunikacje międzyludzką. czasami warto dyplomatycznie z kimś porozmawiać by coś załatwić, niż iść ścieżką walki słownej. Mówi też o kobiecie płodnej lub w ciąży.
  
XV – Diabeł
Hebrajska litera – Samach
Znak zodiaku – Waga
Planeta- Wenus
Przedstawia walkę dobra ze złem, karta ta burzy równowagę. Mówi zachłanności, zazdrości, zawiści, nałogach ( seks za pieniądze, alkohol, papierosy, narkotyki)
To walka o pieniądze, i zachłystnięcie się materialnym sposobem życia.
XVI - Wieża
Hebrajska litera- Ain
Znak zodiaku – Wodnik
Planety- Uran i Saturn
To jedna z najgorszych kart Tarota. To zburzenie istniejących układów, rozpad związków, katastrowa, która niesie złe zmiany.
XVII – Gwiazda
Hebrajska litera – Phe
Znak zodiaku- Bliźnięta
Planeta- Merkury
Jest to karta nadziei na spełnienie marzeń, planów, Możemy spać spokojnie gdy ta karta pojawi się w rozkładzie dotyczącym problemu.
XVIII-Księżyc
Hebrajska litera- Tzade
Znak Zodiaku- Rak
Planeta – Księżyc
Nie należy działać pod wpływem emocji, Nie realnie poglądach na świat, żyjesz w nierzeczywistości, bujasz w obłokach. Karta ta oznacza też kłamstwo, oszustwo, oraz ciąże.
  
XIX- Słońce
Hebrajska litera- Quoph
Znak zodiaku- Lew
Planeta- Słońce
To jedna z najszczęśliwszych kart w Tarocie. Sprzyja ona szczęściu materialnemu i uczuciowemu. Wróży pomyślność dla wszystkiego. Obiecuje bogate i trwałe małżeństwo. Karta ta jednoczy ludzi.
XX- Sąd Ostateczny (Sąd Boży)
Hebrajska litera – Resch
Znak zodiaku- Panna
Planeta – Merkury
Sad jest końcem drogi i nauki, podjęciem ostatecznej decyzji, podsumowaniem. Mówi ona o połączeniu rodziny, zjednoczeniu, nawet przywitaniu dziecka w rodzinie.
XXI- Świat
Karta jest symbolem mądrości i umiaru. Oznacza ona zakończenie podróży rozpoczętej przez tarotowego Głupca.. Oznacza to, iż pewne procesy dobiegają końca. Może to być n, ukończenie studiów, otrzymanie pracy, spełnienie Życzeń